Soms heb je zin in een salade die wat meer is dan alleen sla met een dressing. Deze zomersalade maak je met frisse komkommer, zoete aardbeien en romige avocado samen met een zachte burrata. En natuurlijk parel couscous om de salade ‘body’ te geven.
Het fijne aan deze salade is dat hij snel te maken is en op verschillende momenten past. Serveer hem als lunch, neem hem mee naar een picknick of zet hem op tafel tijdens een barbecue. Ook als lichte avondmaaltijd doet hij het verrassend goed.
Stap 1 | Wat hebben we nodig?
300 gram aardbeien
1 komkommer
Parel couscous
2 avocado’s
Burrata of 3x burattine
Verse basilicum
Pijnboompitten
Honing
Olijfolie
Balsamico crème
Stap 2 | Couscous bereiden
Begin met het bereiden van de couscous volgens de aanwijzingen op de verpakking. Roer de korrels daarna los met een vork en laat volledig afkoelen.
Stap 3 | Zomersalade snijden
Snijd de komkommer, aardbeien en avocado in kleine blokjes. Hak de verse basilicum fijn. Hoe fijner je de ingrediënten snijdt, hoe beter alle smaken straks samenkomen. Doe de komkommer, aardbeien, avocado en basilicum in een grote schaal. Meng de olijfolie met honing, schenk deze dressing over de salade en meng alles voorzichtig door elkaar.
zomersalade met couscous en burrate
“Deze snelle zomersalade is verrukkelijk én toegankelijk. Op welk moment je het ook eet, altijd een smaaksensatie!”
Claudia
Smaakmaker
Stap 3 | Couscous en garneren
Voeg de afgekoelde couscous door de salade en verdeel dit ook gelijkmatig door de salade. Neem de burrata en verdeel deze over de schaal. Rooster ondertussen wat pijnboompitten en gebruik deze om de zomersalade te garneren. Maak af met een royale drizzle balsamico crème en eventueel nog wat verse basilicum. Serveer direct zodat de burratine heerlijk romig blijft.
Bij Velthuizen Keukens en Badkamers nemen we jouw recht op privacy serieus. Daarom geven we je de controle over de manier waarop wij met je data omgaan.
Ben je nog oriënterend? Bezoek de showroom wanneer het jou uitkomt om vrijblijvend rond te kijken. We beantwoorden graag je eerste vragen, maar we gaan nog geen tekeningen of offerte maken.
Adviseur spreken
Maak een afspraak en ga met een adviseur om tafel om jouw nieuwe keuken of badkamer uit te werken. In de eerste afspraak ontvang je een schets en prijsindicatie, in de tweede afspraak een 3D-tekening en offerte.